Lista aktualności Lista aktualności

500 mln drzew rocznie

Obecnie na terenie całego kraju prowadzona jest akcja odnowieniowa. Leśnicy w Polsce sadzą rocznie ok. 500 mln drzew,  czyli tysiąc drzew na minutę!

W dniu 25 kwietnia br. Nadleśnictwo Złocieniec gościło grupę młodzieży klas V wraz z Dyrektorem z zaprzyjaźnionej Szkoły Podstawowej nr 3 w Złocieńcu, którzy w ramach obchodów ogólnopolskiej akcji „sadzimy 1000 drzew na minutę"  wraz z pracownikami nadleśnictwa odnowili gniazdo bukowe.

Po przywitaniu gości grą na rogu, Leśniczy Leśnictwa Darskowo na terenie leśnictwa którego odbyło się sadzenie, opowiedział  przybyłym gościom jak powstają sadzonki, które są wysadzane w lesie oraz w jaki sposób są przygotowywane powierzchnie pod sadzenie. Następnie udzielił instruktarzu jak prawidłowo należy sadzić sadzonki w glebę, po którym rozdano materiał sadzeniowy i potrzebne narzędzia i przystąpiono do pracy. Wspólnymi siłami posadzono 1100 szt. sadzonek buka.

Akcja sadzeniowa została zakończona pieczeniem kiełbasek przy ognisku, gdzie uczniowie mogli wymienić się zdobytymi doświadczeniami. Za włożony trud w posadzenie lasu, pracownicy Nadleśnictwa wręczyli uczestnikom pikniku drobne upominki rzeczowe. 

Mamy nadzieję że uczestnicy odnowienia lasu z chęcią i satysfakcją będą wracać i oglądać rozwój posadzonych drzewek.