Lista aktualności Lista aktualności

Sadzimy las z prezydentem Andrzejem Dudą

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej teraz wszyscy będą mogli z łatwością posadzić własne drzewo.

 

Przyłącz się do ogólnopolskiej akcji i samemu posadź drzewko! Sadzonki będą rozdawane już 26 kwietnia br. od godziny 9: 00 na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu ( na przeciwko supermarketu STOKROTKA). Sadzonki będą rozdawane przez pracowników Nadleśnictwa Złocieniec przy udziale Urzędu Miejskiego w Złocieńcu.Tego samego dnia, 26 kwietnia, uroczystej inauguracji akcji #sadziMY dokona prezydent Andrzej Duda, który wraz z pierwszą damą weźmie udział w odnawianiu powierzchni w leśnictwie Jakubowo w  Nadleśnictwie Rytel, jednej z wielu zniszczonych przez huragan 100-lecia w sierpniu 2017 r. Spotka się tam ponad 1000 osób, aby posadzić 100 ha nowego pokolenia lasu. W wydarzeniu obok pary prezydenckiej uczestniczyć będą m.in. pracownicy administracji publicznej, harcerze, żołnierze Wojska Polskiego i Wojsk Obrony Terytorialnej, funkcjonariusze Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej, Straży Granicznej, pracownicy Lasów Państwowych, uczniowie Technikum Leśnego w Tucholi. Łączna liczba drzewek posadzonych w ramach tego wydarzenia przekroczy 300 tys.

 

 

 

#sadziMY Las z Prezydentem Andrzejem Dudą – relacja.

Dzięki inicjatywie Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej w całym kraju możliwe było otrzymanie nieodpłatnie sadzonki drzewka tak aby móc posadzić je na własnym gruncie, a następnie pielęgnować i podziwiać, jak z roku na rok rośnie.

Również mieszkańcy Gminy Złocieniec w dniu 26 kwietnia 2019 roku na ulicy Marszałka Józefa Piłsudskiego w Złocieńcu otrzymali od pracowników Nadleśnictwa Złocieniec i Urzędu Miejskiego w Złocieńcu sadzonki dębu, świerka, cisa. Akcja cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem wśród mieszkańców naszej gminy.

Dziękujemy, że tego dnia byliście razem z nami.