Lista aktualności Lista aktualności

sprzątaMY razem

Fot. Shutterstock.com

 

#sprzątaMY razem

 

Na mocy współpracy pomiędzy Kancelarią Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej oraz Lasami Państwowymi Nadleśnictwo Złocieniec informuje, że 20 września 2019 roku odbędzie się promocyjna akcja społeczna pod nazwą „sprzątaMY”. Inicjatorem przedsięwzięcia jest Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Pan Andrzej Duda i jest skierowane do wszystkich obywateli naszego kraju, ze szczególnym uwzględnieniem młodzieży szkolnej. Ma ona na celu zaangażowanie społeczeństwa w aktywną działalność na rzecz polskiego leśnictwa i ochrony przyrody.

Śmieci nie tylko szpecą krajobraz, zniechęcają również do spacerów po lesie. Są śmiertelnym zagrożeniem dla żyjących w nim zwierząt. Rozkładając się często uwalniają chemiczne substancje, które mogą skazić powietrze, glebę i wodę, w tym wodę pitną. Sprzyjają rozwojowi niebezpiecznych bakterii i grzybów. W przypadku pożaru lasu są paliwem, które podtrzymuje ogień i ułatwia jego rozprzestrzenianie się.

W związku z tym Nadleśnictwo Złocieniec z pomocą Szkoły Podstawowej nr 1 im. Janusza Kusocińskiego w Złocieńcu planuje przeprowadzić akcję „sprzątaMY” w obrębie leśnym położonym na terenie miasta Złocieniec, tuż za budynkiem tutejszej jednostki oraz blisko Jeziora Piaski.